כיצד להתכונן נכון להליך שימוע

מהו הליך שימוע? וכיצד מתכוננים איליו? אם אתם חשודים בעבירה או פשע מכל סוג – חשובת שדעו יותר על הליך השימוע שנחשב חשוב במיוחד עבורכם, ותדעו כיצד מתכוננים להליך זה.

להתכונן להליך שימוע

אז מהו הליך שימוע?

תהליך שימוע הוא כזה אשר מתרחש לאחר שאדם החשוד בעבירות ופשעים, נחקר במשטרה, נאספו נגדו ראיות ולאחר מכן נעשה  שחרור החשוד לביתו.

במקרים כאלה לאחר איסוף כל המידע נעשה לעיתים תהליך שימוע שנועד על מנת שהפרקליטות תחליט האם להגיש או לא להגיש נגד החשוד כתב אישום.

הליך זה נועד לאפשר לאדם החשוד בעבירה או פשע להציג מול בית המשפט את הגרסה שלו לדברים שהתרחשו, כאשר הגרסה מושמעת עוד לפני הגשת כתב האישום נגד החשוד.

המטרה של שימוע היא לאפשר לבית המשפט ולתביעה לשקול את הדברים שאומר החשוד לפני הגשת כתב אישום והיא יכולה להשפיע על ההחלטה של התובע בנוגע להגשה או אי הגשה של כתב אישום נגדו.

אבל כיצד מתכוננים לפני שימוע?

כדי להתכונן לפני שמוע, חשוב מאד להגיש בקשה מנומקת שתכלול את כלל הטיעונים שנועדו להטיב עם החשוד ולבטל את החשדות שמיועדות לו. הליך זה מטרתו להעניק לחשוד את זכות הידע והשימוע של אדם שחשוד בעבירה פלילית ועלול לקבל על העבירה המיוחסת לו 3 שנות מאסר.

חשוב לדעת כאשר מתכוננים להליך כי הליך זה חשוב והוא כזה שיאפשר לחשוד להפריך את הטענות נגדו תוך שכנוע של התובע הלוא הוא הפרקליטות לא להגיש נגדו כתב אישום.

בשל כך חשוב לשכור עורך דין פלילי המתמחה בתחום אשר יוכל לסייע לכם להתכונן כיאות לשימוע.

כיצד בוחרים עורך דין טוב להליך מסוג זה?

כאשר אתם בוחרים עורך דין שיגן עליכם וייצג אתכם בזמן הליך השימוע ויהיה לצדיכם, יש לוודא כי הוא ממוחה בתחום זה ובכלל הפלילים בפרט. שימו לב כי עורך הדין עושה את כל מה שביכולתו בשיא המקצועיות וההבנה על מנת למנוע הגשת כתב אישום נגדכם, תוך הכנה קפדנית של הבקשה שלכם להליך מסוג זה.