עורך דין פלילי

עולם המשפט, כידוע, מחולק בין הדין האזרחי לבין הדין הפלילי. הדין האזרחי מתייחס לתביעות שבין אדם לאדם, בין אדם לחברה, בין אדם לרשות, כאשר בדרך כלל תביעות שכאלה נגמרות בפסק דין שמתבסס על עונש כספי או עונש דומה.

לעומת זאת, הדין הפלילי מתייחס למצבים בהם המדינה מחליטה לתבוע אזרחים או חברות, מתוך מחשבה שיש בתביעה אינטרס לכלל הציבור. מדובר על תביעות במקרים של רצח, אלימות, עבריינות מין, עבירות סמים, גניבות, עבירות צווארון לבן ועוד.

על מנת להתמודד במשפט פלילי, הרי שעל הנתבע לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי, כלומר, עורך דין שמתמחה בדין הפלילי ויכול לייצג אותו מול המדינה, אשר מיוצגת על ידי הפרקליטות. עו"ד פלילי הוא מן הסתם סניגור, שזה מבחינה מנטאלית, במובנים רבים, שוני גדול מאשר קטגור, קרי עורך דין שמהווה תובע.

לפני שנסביר כיצד בוחרים עורך דין פלילי, חשוב להדגיש, לא מעט אנשים שמוצאים את עצמם במשפט פלילי, אינם יכולים לשכור את שירותיו של עורך דין ועל כן הם משתמשים בסנגוריה הציבורית שתספק להם הגנה במשפט.

כיצד בוחרים עורך דין

בשביל לבחור עו"ד בתחום הפלילי, צריך להקפיד על מספר פרמטרים בסיסיים אשר יכולים להשפיע על איכות הבחירה.

ראשית, יש לבחור עורך דין פלילי בעל ניסיון רב, עורך דין מקצועי עם ידע רב, שידע לעמוד מול השופט, להציג את הראיות ולהפריך את טענות התביעה.

שנית, אנחנו צריכים לבחור עורך דין שיהיה מסוגל לעמוד לרשותנו בכל עת ובכל שלב, מתחילת התהליך ועד סופו. חשוב להדגיש, תחילת התהליך זה לא המשפט בהכרח, אלא זה מתחיל הרבה קודם לכן, זה מתחיל בשלב בו המשטרה מחליטה להזמין לחקירה או לעצור אותנו, משלב זה אנחנו צריכים להיעזר בשירותיו של עורך דין.

שלישית, חשוב שזה יהיה עורך דין שיהיה מסוגל לא רק לייצג את האינטרס שלנו, אלא לעזור לנו, זה אומר לעזור למשפחה, זה אומר לדאוג לתנאים שלנו וכל דבר אחר.

ארבע, אנחנו צריכים לבחור עורך דין ריאלי, שידע להציג בפנינו את המציאות כפי שהיא ובהתאם לעזור לנו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורנו.