קרמיקה למטבח – לבחור את הקרמיקה הנכונה

כשאנחנו בונים בית חדש או משפצים בית ישן, הרי שיש חדרים מסוימים שיזכו אצלנו לתשומת לב רבה יותר מאשר חדרים אחרים. כך למשל, חלל המטבח יזכה אצלנו לתשומת לב רבה יותר מאשר חללים אחרים. הן בגלל האופי המיוחד שלו והן בגלל השימוש הייחודי שאנחנו עושים בו.

בין היתר, אנחנו נתייחס לשאלה כיצד מרהטים את המטבח בצורה נכונה, כך שהוא יוכל לשרת אותנו בצורה אופטימאלית, על מנת שנוכל לעבוד בו, לבשל, לאפות ולהכין אוכל, וכן אנחנו נתייחס לשאלה כיצד אפשר לשמור עליו בצורה נכונה וטובה, כלומר, באילו חומרים אנחנו אמורים להשתמש בשביל שנוכל לתחזק את המטבח ולשמור עליו לאורך זמן, לתפקוד נכון ויעיל.

אחד האמצעים שיעזרו לנו בכך, הם אריחי קרמיקה למטבח. מדובר על אריחים אותם אנחנו מדביקים לאורך המטבח, בין אם זה מעל השיש, בין אם זה מסביב לאזור הארונות וכן ליד האזור בו אנחנו מבשלים.

אותם אריחי קרמיקה למטבח, אמורים לשמור על הקירות מפני חומרים שונים בהם אנחנו משתמשים בעת הבישול. האריחים אמורים לספוג, בין היתר, את השומנים, את הרטיבות והלחות שנוצרת בזמן הבישול וכן חומרים אחרים שמשפיעים עלינו בתהליך העבודה.

כיצד עושים את הבחירה הנכונה

בשביל לבחור אריחים בצורה נכונה, אנחנו צריכים להתייחס לכמה נקודות. ראשית, אנחנו צריכים לבחון את גודל המטבח, סוג המטבח ואופי העבודה שאנחנו מתכוונים לייצר בו. לא כל מטבח מחייב אותנו להשתמש באותם סוגי אריחי קרמיקה, ישנם מטבחים בהם נוכל להתקין אריחים פשוטים יותר.

שנית, אנחנו צריכים להתייחס לשאלת החומר והתאמתו למטבח, עד כמה הוא יכול לשמור לנו עליו, עד כמה יהיה נוח לתחזק את המטבח. אנחנו צריכים לקחת בחשבון, בין היתר, את ההנחה שאנחנו לא נרצה להחליף את האריחים לעיתים תכופות, אלא רק בעוד שנים ארוכות.

שלישית, חשוב להתייחס לשאלת העיצוב, איך האריחים משתלבים בעיצוב הכולל של המטבח, בין אם זה ליד הארונות, השיש, וכל ציוד אחר שאנחנו יכולים למצוא במטבח, בין אם באופן קבוע ובין אם באופן זמני.