טיפול ברכב – איפה נכון לעשות את זה

כשאנחנו רוכשים רכב חדש או רכב משומש, אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לדעת זה, היכן אנחנו יכולים לעשות את הטיפולים לרכב.

יש מקרים בהם זה פחות חשוב ומשמעותי, מאחר ולא אנחנו מחליטים על כך. למשל, אם אנחנו רוכשים את הרכב דרך חברת ליסינג, אז באופן טבעי היא תקבע עבורנו איפה נעשה את הטיפולים, מאחר והרכב שייך לה ברמת העיקרון.

כמו כן במקרים רבים, אנחנו נעשה טיפול לרכב במוסכי הסדר של חברת הביטוח. מדובר על מוסכים שעובדים עם חברת הביטוח שלנו,  וכך אנחנו מקבלים את השירות בתנאים הרבה יותר טובים וחברת הביטוח יכולה להיות בטוחה שהטיפול מתבצע בידיים טובות, מה עוד שהיא משלמת את חלקה בטיפולים, על פי תנאי הפוליסה שלנו.

לכן, המקרים בהם אנחנו נבחן איפה בדיוק לטפל ברכב, עולים בסיטואציות אחרות. בין אם זה כשאנחנו רוכשים את הרכב לא דרך חברת ליסינג וכן כשאנחנו רוכשים את הרכב מגורם פרטי, ואז אנחנו מחליטים בעצמנו איפה לבצע את הטיפולים השונים.

כיצד בוחרים את המקום הנכון לטיפולים

יש כמה פרמטרים שיאפשרו לנו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורנו.

ראשית, אנחנו צריכים לבחור מקום רציני, מקום איכותי, מקום שאנחנו יכולים לסמוך על הצוות שיספק את השירות הטוב ביותר עבורנו.

שנית, אנחנו נרצה לבצע את הטיפול ברכב במקום שיהיה קרוב יחסית אל מקום המגורים שלנו או מקום העבודה. הסיבה היא, כך אנחנו נוכל להביא את הרכב בצורה פשוטה אל המוסך וגם נוכל לקבל אותו בחזרה, בצורה נוחה. כאן צריך להדגיש, עלינו לבדוק האם המקום יספק לנו שירות של החזרת הרכב עד אלינו.

שלישית, מן הסתם, נעדיף שהרכב יהיה מטופל במוסך מורשה ולא בכל מוסך. כלומר, מוסך שעובד עם חברת הרכב והעובדים שלו מקבלים את ההכשרות המתאימות מן החברה.

רביעית, נרצה שהרכב שלנו יהיה מטופל במקום שמציע את כל השירותים, וכן מציע לנו אך ורק החלפת חלפים מקוריים וחדשים.

חמישית, מקום שאנחנו יכולים לסמוך הן על השירות והן על המחיר שהוא יגבה מאיתנו.