ייעוץ עסקי

כמעט כל בעל עסק בתחילת דרכו זקוק לייעוץ של גורם מומחה, גורם מנוסה שיכול לספק לו את הכלים ואת הידע כיצד להתפתח בתחום. מעטים האנשים שנולדו עם חוש עסקי כזה, שאיננו דורש מהם שום הכוונה, שום עזרה, שום תמיכה של גורם מקצועי.

צריך לסייג ולומר, אין הכוונה לילדים שיורשים את העסק של הוריהם או ילדים שלוקחים לידיים את הניהול של העסק המשפחתי. במקרים כאלה ברור שהם מקבלים ייעוץ עסקי ואחר מההורים שלהם, גם פה מדובר בסופו של דבר על ייעוץ מקצועי של איש מקצוע מנוסה.

כשאנחנו מדברים על ייעוץ מקצועי, בפרט על ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, הרי שזה מתחלק לכמה רבדים, זה לא מתבסס אך ורק על דבר אחד. לא מדובר אך ורק על הדרך בה מנהלים את העסק או על הדרך בה אנחנו מוכרים יותר מהמוצרים שאנחנו מייצרים ומשווקים. ייעוץ עסקי מתכוון לכל דבר ודבר שקשור כך או אחרת, לפעילות של העסק ולאופי הניהול שלו.

כיצד זה בא לידי ביטוי בשטח

למשל, בעל עסק צעיר וחדש שהקים במו ידיו עסק למכירת מוצרים מסוימים, יזדקק בוודאי לידע ועזרה של איש מקצוע בשביל לדעת, כיצד לגייס עובדים, כיצד לנהל מערך של מכירות, כיצד לשווק ולפרסם, כיצד לעבוד מול לקוחות, איך להתנהל מול בנקים, מול משקיעים או כל דבר אחר.

בעידן של ימנו, כאשר התחרות בשוק היא קשה, בין אם זה בגלל שיש כמות גדולה של עסקים קטנים בתחומים רבים ובין אם זה בגלל שכל לקוח יכול היום לפנות לאינטרנט ולמצוא עסקים בינלאומיים לקנות מהם מוצרים ושירותים, הרי שאין ברירה אלא חייבים לדעת כיצד להתנהל, חייבים לדעת כיצד לעבוד מול לקוחות, מול ספקים, מול עובדים, אחרת נשארים מאחור, במצב כזה אין אפשרות להתקדם, אין אפשרות לייצר תהליך עבודה נכון, ובוודאי שאין אפשרות לייצר רווחים.

ייעוץ לכם של בעל ניסיון, יכול לעזור לבעל עסק קטן לעמוד על הרגליים, לבצע תהליכי עבודה נכונים, להתפתח ואולי אף להגיע למצב שהוא כבר לא יהיה עסק קטן.