מהם מנועי מברשות ולאיזה מערכות הם מתאימים?

אנחנו כבר לא שמים לב לכך מרוב שאנחנו מוקפים בזה. אבל הטכנולוגיה למעשה מקיפה אותנו, את בני האדם, בשלל מוצרים ומכונות שמאפשרות לנו לחיות בנוחות מירבית, גדולה מזו שחיינו בה בעבר. קל לנו לעיתים להתעלם מכך אבל האמת היא כי כל המכונות הללו לא פועלות סתם כך, הן פועלות עקב תכנון קפדני והחדרה של טכנולוגיה ישנה לחדשה בדרך ליצירה של משהו חדש.

אין מכשיר חשמלי או מכני שלא צריך מנוע כלשהו כדי לעבוד. מנוע, הוא הכוח שמפעיל את האנרגיה בתוך המכונה. בין אם אנחנו מדברים על כלי רכב, על מיקסר שאיתו מכינים עוגה, על המכשירים בהם משתמשים בקליניקה של רופאי השיניים, כל אלו צריכים מנוע.

מנוע מברשות הוא מנוע פופולארי שמשמש לצרכים רבים, בין אם מדובר על יצירה של מכשירים עבור שימוש פרטי ובין אם מדובר על יצירה של מכשירים עבור שימוש בהיקף רחב יותר. במאמר הבא נדבר על מנוע מברשות, על היתרונות הייחודיים של המנוע הזה ומתי אנחנו נוכל להשתמש בו ולהגיע לתוצאה הטובה ביותר.

מנוע מברשות או בשמו השני מנוע DC

מנוע DC הוא מנוע שמכונה בין היתר 'מנוע פחמים' משום שאת האנרגיה הראשונה שלו הוא מקבל בדרך כלל מפחם שהתחמם והפך למקור אנרגיה לכל דבר ועניין. המנוע הוא מנוע שעובד בעזרת שני חלקים משמעותיים: סטטור ורוטור. המברשות, כלומר הסלילים שנמצאים סביב הרוטור למעשה באים במגע עם המגנטים של הרוטור כך שנוצרת אנרגיה מהעבודה של שני החלקים הללו.

היתרון של המנוע הוא שניתן לחבר אותו למתח ישר בלי כל נקודת בקרה כך שבסופו של דבר נוצר לנו מנוע שקל מאוד להפעיל אותו, הוא לא מהווה סכנה מיוחדת וניתן פשוט להשתמש בו בהרבה מאוד אופנים שונים על מנת להפיק את המיטב ממכשירים טכנולוגיים, חשמליים, כאלו ואחרים.

מתי משתמשים באותו מנוע DC

מנוע DC הוא המנוע האולטימטיבי לכלי חשמל מתכווננים. אלו יכולות להיות ספות, וילונות נפתחים ונסגרים, ציוד רפואי, כיסאות גלגלים ועוד. אנחנו לא מדברים על מנוע שיכול להביא אנרגיה במידה רבה במיוחד, כך שאנחנו לא נראה את המנוע הזה מפעיל מטוס או מאפשר הרמה של מכשירים יוצאי דופן. אבל אנחנו בהחלט מדברים על מקור אנרגיה טוב ובטוח בו ניתן להשתמש במקרים בהם אנחנו צריכים אנרגיה במידה מבוקרת.

היכן ניתן להשיג את המנוע ולמה כדאי לבדוק את זה

בין אם אתם מפתחים מוצר חדש ובין אם אתם מחפשים מנוע קטן עבור תיקון של מכשיר כזה או אחר, לא מדובר על מוצר שלא ניתן למצוא אותו. כמובן שצריך לברר האם אותו מנוע מיוצר על ידי מי שיודעים כיצד לייצר אותו כדי להימנע מתקלות וכיוצא באלו.