משחקים גדולים

כשאנחנו שומעים את הביטוי משחקים גדולים, הכוונה היא בדרך כלל למשחקי ספורט שזכורים בהיסטוריה כמשחקים בלתי נשכחים, משחקים שהקבוצה כולה או אחד מחבריה, נתן משחק בלתי נשכח שגם שנים ואפילו עשרות שנים לאחר מכן, עדיין כל מי שצפה בו לא יכול לשכוח את מה שראה.

אך מעבר למונח ההיסטורי של משחקים גדולים יש גם את המונח הכמותי או יותר נכון, התייחסות של משקל וגודל, וכאן הכוונה למשחקים שמבחינה פיזית הם מאוד גדולים. הכוונה כאן למשחקים אשר כוללים מרכיבים רבים ושונים אשר דורשים התייחסות מיוחדת. השימוש במשחקים כאלה יכול להתבצע בתוך במבנה, אך מפאת גודלם, סביר להניח שהשימוש בהם יתבצע דווקא מחוץ לבית, בחצר, בגינה, בפארק ציבורי או בכל מקום אחר.

משחקים גדולים

השימוש במשחקים גדולים יכול להתאים לכמות גדולה של שחקנים, על פי כללי המשחק, כשהרבה פעמים נהוג להשתמש במשחקים כאלה כאשר לא רוצים להשאיר שחקנים מסוימים בצד. בין אם מדובר בילדים מהגן או מהכיתה ובין אם מדובר בעובדים בצוות אשר המשחק מתבצע במסגרת הפעלות ביום כיף או יום גיבוש.

כאן המקום לציין, הרבה פעמים השימוש במשחקים גדולים מתבצע במסגרת הפעלות ODT, הפעלות שמיועדות לצורך גיבוש עובדים או צוותים מסוגים שונים, מתוך כוונה שאותם כללי התנהלות שהם יצרו ביניהם במשחק, יימשכו גם אחר כך במסגרת העבודה המשותפת ביניהם.

לעוד מידע על משחקים גדולים, לחצו כאן…

על אילו משחקים אנחנו מדברים? אנחנו יכולים למצוא משחקי כדור, משחקי קליעה למטרה, משחקי צבע, משחקי רמזים, משחקי אומנות, משחקי מים ועוד שורה ארוכה של משחקים. לעיתים יהיו אלו משחקים בהם כל המשתתפים יצטרכו לעבוד ביחד, לעיתים הם יחולקו בין קבוצות שונות ולא פעם, הם יצטרכו להתחרות אחד בשני, כשהרעיון בגדול הוא, לראות כיצד הם מתחרים בצורה נכונה, מבלי לריב ומבלי לדכא את יצר התחרותיות אחד של השני. צריך לזכור, הרבה פעמים התחרות היא זו שמעצימה את הרצון להצליח, התחרותיות דוחפת אחד את השני לרצות להצליח יותר ולכן יש לה אפקט חיובי.

לפני סיום חשוב לומר, שימוש במשחקים גדולים הוא מהותי, מאחר והוא מרחיב את סך המשחקים בהם ניתן לשחק בצוותים.