איך תבחרו תאורה לחדר השינה?

חדר השינה הוא עבור רבים החדר האהוב ביותר. לא רק שמדובר על חדר שבו אתם פותחים את היום וסוגרים את היום בפינוק רב, אלא שמדובר על חדר המעניק לכם תחושות של שלווה, ביטחון והמון רוגע. מאחר ומדובר על חדר שאתם שוהים בו לא מעט, הרי שיש לו השפעה על פס קול חייכם. המשמעות? חשוב לעצב ולטפח אותו בצורה כזו שתטיב עמכם. ניתן לבצע את השידוך המושלם בין פונקציונאליות ובין דקורציה בכל אלמנט ואלמנט בחדר השינה שלכם, בדגש על פתרונות התאורה. אז איך גם אתם תוכלו לבחור את גופי התאורה המתאימים ביותר לחדר השינה שלכם?

תאורה בודקים קודם כל בהום לד http://www.homeled.co.il
תאורה לחדר השינה

שידוך בין אופי החדר ובין גופי התאורה

מאחר והמטרה היא לשזור אלמנטים עיצוביים בחדר השינה שלכם, חשוב מאד להגדיר את הקו העיצובי שבחדר ורק לאחר מכן להתאים את פתרונות התאורה. במרבית המקרים, גופי התאורה ישתלבו בחדר השינה לאחר שהוא מעוצב וישנם רהיטים שונים בו, כך שחשוב לבצע את התאמתם של גופי התאורה אל הקו העיצובי שכבר נוכח בחדר. חדרי שינה הם הרבה מעבר לחדרים המשולבים בהם מיטה וארון – אלא שהם מיצרים נראות ייחודית על פי הבחירות העיצוביות שלכם. על כן, תוכלו לבחור בין גופי תאורה המייצרים נראות אלגנטית וגבוהה, גופי תאורה בעלי ניחוח וינטאז' ואפילו כאלו המייצרים טון כפרי וחמים יותר.

זיכרו: פונקציונאליות פוגשת עיצוב

מטרת העל של גופי התאורה והנורות היא להעניק לכם פתרונות תאורה הולמים. על כן, זיכרו כי לצד הפאן החזותי, חשוב להעניק גם תשומת לב רבה לפונקציונאליות של גופי התאורה. על כן, חשוב מאד לבחון היטב את מבנה חדר השינה, תוך הענקת דגש לכל החלקים בחדר בהם אתם עתידים להיות זקוקים לגופי תאורה. כך לדוגמא, חשוב להבטיח כי תהיה לכם מנורה ליד המיטה שתשמש כמנורת לילה, שיבוץ של מנורה מעל המראה בחדר, ספוטים של תאורה מעל פינת העבודה וגופי תאורה שיאירו על תמונה שנמצאת בחדר השינה שלכם.

דאגו לשלב את גופי התאורה באופן שווה בחלל

פיזור גופי התאורה באופן שווה בחלל יעניק נראות אסתטית יותר. מטבע הדברים, לא אחת נוצרת בחלל הצללה המגיעה בעקבות רהיטים שונים או בעקבות ספוטים של תאורה שמיקמתם בזווית מסוימת. על מנת שלא יהיה מצב שבו ישנם חלקים גדולים הסובלים מצל שיוצר נראות חשוכה ודרמטית, כדאי להוסיף גופי תאורה נוספים שיגיעו מכיוונים שונים. שימו לב כי מעבר לכך שצל אינו רצוי בחדר השינה שלכם, הרי שהוא גם יוצר אשליה של חדר קטן יותר ולא של חדר מרווח ופתוח.

צרו הרמוניה עיצובית בין החללים השונים בבית

ורגע לפני שאתם בוחרים את גופי התאורה החדשים שלכם, כדאי לקחת בחשבון את הקו העיצובי השלט בבית שלכם. תוכלו לייצר התכתבות והרמוניה עיצובית בין החללים המרכזיים בבית עם בחירת גופי תאורה המתקשרים זה עם זה מבחינה עיצובית. כך, אתם זוכים לקו עיצובי אסתטי ועדין יותר ולא לגודש הנוצר בעקבות כמה טרנדים הנוכחים אצלכם בבית. מובן כי תוכלו לעצב את חדר השינה שלכם ללא כל תלות בחללים אחרים, אך מדובר על גישה עיצובית נכונה.