מנגל למרפסת – להכין בשר בצורה איכותית

אין זה סוד, שאחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים, בתור ישראלים הכוונה, זה לשבת עם בני משפחה וחברים, ליד המנגל, להכין ארוחת בשרים איכותית עם תוספות שונות, קצת בירות, קצת יין, וליהנות מערב בנעימים. אלה רגעים קטנים של אושר.

אנחנו אומנם לא יכולים לעשות את זה כל יום ויום, אבל מדי פעם אנחנו מפנים ערב בשביל זה, בסופי שבוע ובוודאי בחגים כמו למשל יום העצמאות וכן חגים אחרים. על מנת שנוכל לעשות את זה, אנחנו צריכים לרכוש מנגל למרפסת. זה לא עניין של מה בכך, שכן השוק מציע היום מגוון רחב של אמצעים ומתקנים, בין אם מדובר במנגלים רגילים, כלומר של פחם, או מנגלים חשמליים, כאלה שעובדים על גז וכן אמצעים אחרים, כמו למשל מעשנת ודוגמאות אחרות.

אנחנו צריכים לבחור את המתקן, האמצעי שמתאים לצרכים שלנו, מתוך מחשבה שנשתמש בו במשך שנים ארוכות, לפחות עד שהוא ייהרס או שנצטרך לרכוש מתקן חדש מסיבה אחרת. כמובן, שלכל אחד יהיו את הסיבות שלו, אך בכל מקרה, כשאנחנו קונים מנגל למרפסת או מתקן אחר, הרי שעלינו לקחת בחשבון תחילה, שמדובר ברכישה לטווח ארוך.

לפני שנסביר כיצד מבצעים רכישה כזו, חשוב להבהיר, הבחירה שלנו במוצר מסוים, נובעת משיקולים שונים, כפי שנוכל לשים לב, אך השיקול המרכזי צריך להיות, באיזו תדירות אנחנו מאמינים שנשתמש במתקן ולשם מה. אין טעם לרכוש מתקן מנגל או מתקן אחר, יקרים, אם אנחנו לא בטוחים שנשתמש בהם באופן כזה שיחזיר את ההשקעה שלנו. זה מיותר. לכן, עלינו לחשוב היטב לפני שאנחנו ניגשים לתהליך ולהעריך איזה שימוש ובאיזו תדירות נרצה להשתמש בו.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, זה חשוב לא רק לרכוש את המוצר הרלוונטי עבורנו אלא מעבר לכך, יש משמעות גם למיקום ממנו אנחנו רוכשים את המוצר, כיצד אנחנו מתכוונים לעשות את זה, זאת במטרה שהוא יישמר ונוכל לעשות בו שימוש נרחב.

כיצד קונים מנגל למרפסת

בשלב הראשון אנחנו צריכים לשאול אצת עצמנו איזה סוג של מנגל אנחנו רוצים לרכוש. האם מנגל רגיל, קרי עם פחמים, מנגל על גז, או מנגל אחר. מאחר ויש דוגמאות שונות, הרי שעלינו לבחון מה יהיה נכון עבורנו, בין אם זה מבחינת אופי השימוש וכן מבחינת השאלה, עד כמה המנגל הוא ידידותי לסביבה. עד כמה הוא נקי ויעיל.

בשלב השני, נשאל את עצמנו באיזה גודל אנחנו רוצים את המנגל שלנו, זאת על מנת שנוכל ליהנות ממתקן שיאפשר לנו להכין ארוחות בסדר גודל שאנחנו מעוניינים, בצורה נוחה ופשוטה, כמו כן, עלינו לבחון את גודל המנגל על פי שטח המרפסת, הגינה או כל מקום אחר שאנחנו מבקשים להציב אותו.

בשלב השלישי, נבחן את הפונקציות השונות שיש בו וכן את אופי העמידות שלו, עד כמה הוא בטוח ועד כמה הוא נוח ופשוט לשימוש.​