טיפול בכאב גב – השיטות החדשות

פריצת דיסק, כאבי שכמות, כאבים בגב התחתון, בעיות ביציבה ועוד, כולן ואחרות הן בעיות בריאותיות שתוקפות רבים האנשים אשר סובלים מכאבי גב שונים וזאת בשל ניהול אורח חיים לא בריא במיוחד.

ישיבה מרובה מול המחשב, תרבות המסכים, העדר פעילויות גופנית וכדומה, כולם גורמים לרבים כאבי גב, כמו גם עבודה פיזית לא נכונה שעלולה לגרום גם למצב של פריצת דיסק.

פריצת דיסק

בשל כל אלה רבים נעזרים בתרופות ומשככי כאבים שיכולים להקל על הכאב, אך זאת לזמן קצוב בלבד, שכן משככי כאבים הם דבר שהגוף שלנו מסתגל איליו ובכך הוא פחות מרגיש את ההשפעה של משככי הכאבים ועם הזמן לא מוצא בהם ריפוי או נחמה. לכן חשוב לדעת מהן השיטות החדשות לטיפול בכאבי גב:

יוגה טיפולית – יוגה כפי שרבים יודעים היא אימון גופני ורוחני שמקורו בפילוסופיה ההינדית. היגוה שכבשה בעשורים האחרונים את העולם המערבי: ידועה ככזאת שמאזנת את הגוף, מגמישה אותו כאשר הסוגים הרבים של היוגה מאפשרים לכל אחד לבחור באימון המתאים לו בין אם מדובר ביוגה ויפאסנה שנועדה להרגיע את הגוף, עד ליוגה  ראג'ה המגמישה ומחזקת את הגוף, תוך שכיום באמצעות יוגה טיפולית ניתן גם להטיב עם כאבי גב בצורה טובה.

טיפולים ברפואה המשלימה – לצד טיפולי היוגה, ניתן למצוא שלל טיפולים ברפואה המשלימה. כיום נטורופתיים, מדקרים סיניים, מטפלים העוסקים בטווינה ואיורוודה כמו גם מטפלים בשלל שיטות טיפול אחרות, הם כאלה שיכולים לאבחן את הסיבה לכאבי גב מהשורש, להבין אותה ולתת למטופל את כלל הדרכים לפתור את הבעיה מבפנים תוך איזון הגוף בצורה טובה.

יציאה אל הפסקות מרובות – אחת הסיבות לכאבי גב שונים כמו גם כאבי שכמות ואפילו למצב של פריצת דיסק, היא ישיבה ממושכת מול מסכים. בשל כך אם אתם עובדים שעות מרובות מול מחשב, חשוב לבצע כמה שיותר הפסקות בהן יש לבצע מתיחות לגוף, לצאת אל הליכה בחוץ, כמו גם לעצור על מנת לבצע תרגילי כושר של כמה דקות. מהמחשב חשוב להתרענן באופן כללי כל שעה לפחות ,על מנת להטיב עם איכות החיים בזמן העבודה.

לסיכום, פריצת דיסק, כאבי שכמות, כאבי גב תחתון ועוד, כולן בעיות שאפשר להקל בהן בעיקר אם פונים ליוגה טיפולית, אם מבצעים מתיחות וכמובן אם משנים את אורח החיים לטובה!