עורך דין דיני תעבורה

ישנן השלכות חמורות יותר על עבירות תנועה אפילו אם מדובר על ברירת קנס, היות ושיטת הניקוד החדשה שאותה מנהלת רשות הרישוי, הינה בעלת השלכות חמורות וישנם נהגים רבים אשר אינם מודעים לחומרת שיטה זו. כאשר מצטברות נקודות כנגד הנהג מעבר לכמות מסיימת, יוטלו על הנהג אמצעי תיקון כמו קורס נהיגה מונעת וזה כאמור יהיה התנאי למחיקת הנקודות. על פי סעיף 10 לחוק המרשם הפלילי ותקנות השבים {התשמ"א -1981}  במסגרת רישום העבירות שמיוחסות לנהג, משרד הרישוי ירשום את הנקודות בגין העבירה שביצע הנהג למעט עבירות אשר המידע עליהן התקבל שנה ומעלה, לאחר מועד ההרשעה.

אם רישיון הנהיגה שלכם נמצא בסכנה בשל שיטת הניקוד, או כל עבירת תנועה אחרת שהואשמתם בה, יש לפנות אל עורך דין תעבורה, על מנת שתוכלו להציל את רישיון הנהיגה שלכם. עו"ד בקיא בדיני תעבורה, יצליח לבצע הסתכלות רחבה על התיק, ויוכל אף לצפות התפתחויות עתידיות וייערך בהתאם לכל תרחיש. מומלץ כי יהיה  לכם ייצוג משפטי הולם בהתמודדות מול מצבים אלה.

כיצד מתגברים על פסילת רישיון נהיגה שניתן ע"י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

על פי סעיף 51 לפקודת התעבורה לפסילת רישיון הנהיגה של אזרחים במדינת ישראל,  משרד הרישוי, עשוי למצוא עילה מספקת והוכחה, כי כושר הנהיגה של נהגים נחשב כלקוי מסיבות בריאותיות. פסיקה זו בחוק, עשויה למנוע לקבלת רישיון נהיגה או לפסילה של רישיון נהיגה קיים. על קביעה של מכון זה, ממש קשה לערער ולכן במידה וזה המקרה שלכם, יש לפנות למשרד עורך דין תעבורה בכדי שיגיש ערער לוועדה המוסמכת בנושא זה, כאשר יש בידו את כל ההוכחות והנימוקים, על מנת שרישיון הנהיגה לא יבוטל או לקבלת רישיון נהיגה חדש.

הימנעות מהגעה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ע"י עוה"ד לדיני תעבורה

החשש של כל נהג בישראל, אם מפאת גילו או אם מפאת שימוש בסמים, אלכוהול, שחרור מהצבא על סעיף נפשי או מצב בריאותי לקוי הוא לזימון במכון הרפואי לבטיחות בדרכים שהוא זה שפוסל את רישיון הנהיגה.  יש להימנע ככל שניתן להגיע למרב"ד   אך על מנת להגיע להישג זה,  חובה לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה, על מנת לשמור על רישיון הנהיגה. ניתן יהיה להגיע להסדרים שיכללו קנסות גבוהים ואפילו פסילה זמנית של רישיון הנהיגה במקום להגיע לאבחון במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.