התמכרויות – מדוע חשוב להיעזר באנשי מקצוע

אנשים שמכורים לדבר מסוים, בין אם זה סמים, אלכוהול, סיגריות או כל דבר אחר, נוטים לומר שני דברים, לעצמם ולסביבה שלהם. הדבר הראשון זה שהם יכולים להפסיק מתי שהם רוצים, הדבר השני, הם לא צריכים לקבל עזרה הם יכולים להפסיק לבד. בשני המקרים הם טועים. אנשים מכורים לא יכולים להפסיק מתי שהם רוצים, זה כל העניין והמהות של התמכרות. ברגע שאתה מכור, אתה לא יכול להפסיק, נדמה לך שאתה יכול, אתה אולי רוצה, אבל אתה לא יכול, הגוף דורש את זה ממך. אתה תלוי בהתמכרות שלך בצורות שונות, הגוף לא ייתן מנוחה וירצה כל הזמן את "המנה" הבאה. בשביל להתנקות צריך לעבור תהליך שלם, כולל.

אנשים מכורים גם לא יכולים להפסיק לבד. לא רק בגלל שאם הם היו יכולים הם לא היו נכנסים להתמכרות או עוצרים קודם לכן, אלא בגלל שהרבה פעמים ההתמכרות משנה את כל צורת החשיבה שלהם, משנה את כל ההתייחסות שלהם לדברים, לחומרים או להתמכרות שלהם, וכן משנה את כל ההתייחסות שלהם לסדר החשיבות של הדברים. מי שמכור נוטה לחשוב שההתמכרות היא הדבר הכי חשוב, ואם נניח הוא רוצה להפסיק, אז סביר להניח שהוא באמת יעשה את זה בהתחלה, אך ברגע שהוא יצטרך את ההתמכרות שלו, אז הוא יגיד לעצמו "אני אקח קצת וזהו", "אני אקח ואחר כך אפסיק", "לא יקרה כלום אם אקח קצת" ואז ההתמכרות תחזור. אם תרצו זה כמו הביטוי המוכר "ממחר אני מתחיל דיאטה", המחר הזה אף פעם לא מגיע.

אז כיצד מתמודדים עם התמכרות

הדבר החשוב ביותר לעשות זה להיעזר באנשי מקצוע, לעבוד עם אנשים שמתמחים בתחום, אנשים בעלי ניסיון רב אשר יכולים לספק תוכנית גמילה ולהיות מוכנים לקבל אותה באופן מלא.

זה אומר לנתק כל קשר למה שקשור להתמכרות, כולל קשר עם חברים מתקופה זו, קשר למקום או לכל דבר אחר. להתחיל דף חדש לגמרי, באופן מלא. כך אפשר להתחיל חיים חדשים ונקיים מכל התמכרות.