עורך דין לענייני דיני עבודה

עורכי דין מייצגים לקוחות   בתחומים מגוונים ואחד הפופולאריים ביותר הם סכסוכי עבודה על גוניהם השונים. הסיבה לכך היא פשוטה מאחר וכמעט כל אחד מועסק כיום או היה מועסק לאורך ימי חייו. חוקי העבודה הינם מורכבים, חלקם דינאמיים ומשתנים מעת לעת, ובמידה רבה, קיימת בורות בקרב עובדים לגבי זכויותיהם. סכסוכים נוצרים עקב טעויות, עקב נסיבות מצערות או במכוון. עורך דין לענייני דיני עבודה לומד להכיר לאורך כל שנות עבודתו את הנסיבות השונות ויודע לטפל בהן.

סכסוכים רבים פורצים, איך לא, בנושאי שכר והתנאים הנלווים אליהם. אחרים בגלל פיטורין שאינם מוצדקים או שנעשו ללא תשלום מתאים וכדומה ועוד. המעסיק מצידו מתלונן על עובדים שמזלזלים בעבודה, על אחרים שנעדרים שלא לצורך, על כאלו שגרמו נזקים ועוד. תביעות שנידונות בבתי דין לעבודה עוסקות גם בטיפול לא הולם של המוסד לביטוח לאומי כלפי עובדים ומעסיקים כאחד. כל אלו ואחרים הם סכסוכים כבדי משקל שיכולים להסתכם בסכומי כסף לא מבוטלים.

התביעה, במרבית המקרים, הינה תביעה כספית שמטרתה להחזיר לעובד את הכספים המגיעים לו. עורך דין יכול להעריך בצורה מדויקת את הסיכוי לזכייה בתביעה. יש מקרים בהם אין כדאיות בהגשת תביעה בגלל שלא מדובר בסכומי כסף רציניים, וקיימים מקרים נוספים. בכל מקרה, עורך דין לענייני עבודה יכול להמליץ על הימנעות מהגשת תביעה, ובכך, יחסוך ללקוחו זמן מיותר, עגמת נפש והוצאות כספיות מיותרות. בכל מקרה אחר הוא יקבל לידו את התיק.

עורך הדין יפנה תחילה ישירות למעסיק וינסה לקבל הסכמתו לתשלום הסכומים המגיעים ללקוח. לעיתים, ירצה המעסיק לסיים את הנושא מחוץ לכותלי בית המשפט ואז יש סיכוי להסדרת העניין. במידה ואין היענות כזאת מצידו יוגש כתב תביעה לבית הדין האזורי לעבודה ושם יתנהלו הדיונים. הם יימשכו לאורך מספר פגישות על פי הצורך ובמהלכן הוא יציג מסמכים ויטען טיעונים התומכים בגרסת לקוחו. הצלחתו פירושה קבלת סכומי כסף נחוצים מאוד. צריך לזכור כי מולו יהיו עורכי דין שמתמחים אף הם בדיני עבודה ויש לו צורך לנצל את כל הידע והניסיון שברשותו.