5 טיפים לשימוש בשואב אבק רובוטי

רוב האנשים לא ממתינים לניקיונות פסח כדי לקרצף את הבית, אלא עושים זאת באופן שוטף במהלך השבוע. ובעידן שבו התרגלנו לפעולות אוטומטיות וכאלו שלא מצריכות מאיתנו להזיע, בבתים רבים יש שואבים רובוטיים. הנה לכם 5 טיפים לשימוש נכון בשואב אבק רובוטי.

רגע לפני שאנחנו נותנים את הטיפים שלנו לשימוש נכון בשואב רובוטי, חשוב לזכור כי לכל שואב אבק רובוטי יש את הוראות היצרן שלו. אמנם השתדלנו מאוד לרכז עבורכם טיפים אוניברסליים לכלל סוגי השואבים הרובוטיים, אבל בכל מקרה חשוב לוודא כי הוראות היצרן אינן מתנגשות עם הטיפים הבאים. נתחיל עם הנושא של מהירות שאיבת האבק.

שאיבה איטית או פעולת שאיבת אבק מהירה?

אם יש לכם שואב אבק רובוטי, אתם יכולים בדרך כלל לקבוע את מהירות שאיבת האבק שלו. בעוד ששאיבה מהירה עשויה להיות יעילה בחלק מהשואבים, בדרך כלל יהיה צורך לקבוע פעולת שאיבה איטית. זאת, בכדי לשחרר את חלקיקי האבק והלכלוכים שתקועים עמוק בתוך שטיחים ובין מרצפות. שואבי אבק ניטו ושואבים אחרים מומלצים, מציעים כמה רמות ועוצמות שאיבה.

להרים חפצים חדים או חתיכות ברזל

לפעמים אנחנו תולים תמונות ושוכחים מסמרים על הרצפה, בפעמים אחרות אנחנו לא מנקים היטב את שאריות הזכוכית של הכוס שהתנפצה בצוהריים. ככה או ככה, הקפידו לנקות כל מיני לכלוכים קשיחים או חדים מהרצפה. אלמנטים כאלו יכולים לגרום לקריעה של הפילטרים של שואב האבק. אם לא מרימים חפצים קשיחים או חדים מהרצפה, עם הזמן הבלאי בשואב מתגלה ולעיתים השואב גם מתקלקל.

אפשר לחזור על אותו חדר יותר מפעם אחת

בין אם מדברים על חדר השינה, על הסלון או על חדר הילדים, יהיה כדאי לחזור על הניקוי של החלל יותר מפעם אחת. יחד עם זאת, יותר מפעמיים-שלוש, זה כבר בד"כ יהיה מיותר. את רוב הלכלוך תצליחו לשאוב בפעם השנייה. אם תפעילו בחללים שואבים כמו ניטו ואחרים שנחשבים מומלצים, ייתכן שאת רוב הלכלוך תצליחו לשאוב בפעם הראשונה.

הקפידו לשאוב אבק מדי יום

בין אם יש לכם שואב אבק ניטו או שואב רובוטי מסוג אחר, יהיה חשוב להקפיד על תדירות גבוהה של שאיבת אבק. בעוד שאפשר לשאוב בכל יום, חלק מהאנשים יעדיפו לשאוב פעמיים ביום. אם יש לכם כלבים או חתולים שמשירים פרווה, בד"כ יהיה מומלץ להפעיל את השואב פעמיים ביום.

הקפידו על תחזוקה נאותה של שואב אבק רובוטי

לא משנה אם יש לכם שואב ניטו או שואב מסוג אחר, הכי חשוב להקפיד על התחזוקה שלו. שואבי אבק בנויים בדרך כלל מחלקים שניתן לפרק, זאת בכדי שתהיו מסוגלים לנקות את הפילטרים שלהם. אל תמתינו שהשואב יהיה סתום, תשתדלו לנקות אותו פעם ביום-יומיים.