מחנה טיפוס בואדי רם

ואדי רם מצוי בדרום ירדן, ונחשב לאחד מחבלי המדבריות היפים ביותר בעולם. ניתן למצוא במקום הרי אבן חול המגיעים לגבהים עצומים, ומעניקים לכל המקום אווירה קסומה ומיוחדת. ניתן לראות באזור לא מעט בדואים אשר נודדים במרחבים העצומים, ומוסיפים לאווירה המיוחדת של המקום. ואדי רם נמצא כ – 70 ק"מ מעקבה, כלומר נסיעה של כשעה ורבע מהגבול עם ישראל. האזור מושך אליו לא מעט תיירים שונים מכל רחבי העולם, היות וניתן לטייל באזור באמצעות ג'יפים, לרכב על גמלים, לצאת לטרקים מרתקים וכמובן לטפס על הסלעים המרהיבים במקום. מחנה טיפוס בואדי רם מותאם לכל מי שהצורך בטיפוס בוער בו, והוא מעוניין לצאת להרפתקה מיוחדת ובלתי נשכחת. ניתן כמובן לשלב את הטיפוס על סלעים, ביחד עם טיול רגבי במקום, טיול שטח בג'יפ וכדומה.

מחנה טיפוס בואדי רם

כל מה שכדאי לדעת לגבי מחנה טיפוס בואדי רם

אחת התהיות המרכזיות של כל מי ששוקל להגיע למחנה, הוא העניין הביטחוני. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר מעשי טרור, אשר גורמים ללא מעט אנשים להדיר את רגליהם מהאזורים האלה. אך למעשה, כדאי לדעת כי מדובר על אזור שקט ורגוע, שאינו סובל ממעשי טרור וניחן בתושבים נחמדים, מסעדות טעימות ואווירה קסומה ומיוחדת. מעבר הגבול מסודר, ואין שום קושי או בעתיות לעבור בו משני הצדדים. כמובן שמומלץ לשמור על פרופיל נמוך, אך חשוב לזכור כי הבדואים באזור מתפרנסים בעיקר מהתיירים, ולכן יש להם אינטרס ברור לשמור על השקט והשלווה במקום. המטרה העיקרית של מחנה הטיפוס היא לעודד ולפתח את תחום הטיפוס הטבעי בארץ. במהלך המחנה, המשתתפים יחשפו לאחד מאתרי הטיפוס המיוחדים והמעניינים ביותר, שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. המחנה מספק למטפסים את כל השקט והשלווה הדרושים להם, כדי להתמקד בטיפוס, ולהשאיר את כל הניירת ובירוקרטיה למארגנים. הסוכן דואג לכל האישורים הנחוצים, למעבר של ציוד הטיפוס במעבר הגבול ולליווי צמוד של משטרת התיירות.

לסיכום, מחנה טיפוס בואדי רם יכול להתאים לכל מי שחיידק הטיפוס בוער בעורקיו. המחנה מתאים גם למטפסים מתחילים וגם למטפסים מתקדמים, כל אחד בהתאם לרמה שלו.