חוקר פרטי מחירים – איך לבחון את הנושא בצורה נכונה

חקירה פרטית יכולה לעלות לנו לא מעט כסף. בין אם מדובר על חקירה שגרתית, כמו למשל חקירת מעקב אחרי בן או בת זוג, מתוך מחשבה שהם מנהלים רומן ואנחנו רוצים לאמת או להפריך, או חקירה של עובדים בעסק עקב חשד שהם מבצעים פעולות שליליות שעלולות לפגוע בו. 

העלויות הכספיות של החקירה נובעות כמובן מעצם זה שאנחנו צריכים לשלם לחוקר על עבודתו. התשלום יתבצע על פי ההסכם שאנחנו חותמים איתו לפני תחילת העבודה. ישנם חוקרים שגובים פר זמן עבודה, לעומת זאת יש חוקרים שגובים תשלום גלובלי, בלי קשר לזמן העבודה שהם מספקים. בדרך כלל, עלות גלובלית תתבצע כאשר מדובר על ביצוע חקירה ספציפית בתנאים מסוימים, מוגדרים וברורים. 

לפני שאנחנו קצת יותר לעובי הקורה בנושא של חוקר פרטי מחירים וכדומה, צריך לומר, כשאנחנו מזמינים חוקר לבצע עבורנו את העבודה, אזי שעלינו לחשוב על העלויות, לא רק בשאלה כמה נשלם אלא גם בצד השני, קרי, כמה אנחנו יכולים להרוויח מכך.

למשל, אם אנחנו שוכרים את שירותיו של חוקר מסוים בשביל לבצע עבודות חקירה בעסק, ייתכן מאוד שעלות החקירה תהיה גבוהה, אך התועלת תהיה הרבה יותר, שכן אנחנו עלולים לחשוף דברים שסיכנו אותנו כלכלית או במובנים אחרים. כמו כן, נכון הדבר אם נניח אנחנו שוכרים חוקר פרטי שיבצע עבורנו עבודות מול עסקים אחרים, ריגול או כל דבר אחר. 

עלויות העסקה של חוקר פרטי יכולות להשתנות בין חוקר לחוקר. לא כל החוקרים חייבים לגבות את אותו סכום, וסביר להניח שחלקם ידרשו מאיתנו עלויות גבוהות יותר, בין אם זה בגלל אופי החקירה, כמות המשאבים והאנשים שהם מקצים עבורה, וכן המוניטין, הניסיון או כל דבר אחר שעומד לרשותם. אנחנו צריכים לקחת את זה בחשבון, כשאנחנו פונים אל משרד חקירות כזה או אחר. זה לא אמור להרתיע אותנו, שכן עדיף לפנות אל חוקר פרטי מנוסה ולא אל חוקר או משרד שאנחנו לא יכולים לסמוך עליו. 

מה אנחנו צריכים לדעת על מחירי חוקר פרטי 

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה כל חוקר מספק לנו בשביל לדעת האם העלויות משתלמות לנו וכמובן, האם זה מתאים למה שאנחנו אמורים לקבל ממנו. ברגע שאנחנו נבחן, נשווה ונלמד את הנושא, גם נדע האם המחירים שמציעים לנו, אכן מתאימים למחירי השוק. 

שנית, אנחנו צריכים להגדיר בצורה ברורה את גבולות החקירה וכמובן את התקציב שאנחנו מקציבים לכך. אין טעם להגיד לחוקר "תחקור הכל", שכן זה יכול להגיע לסכומים עצומים שלא נוכל לעמוד בהם. בכל מקרה, החוקר צריך לספק לנו דוח חקירה ודוח תשלומים, שנדע עד כמה זה עומד ביכולות שלנו. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחון מה החוקר ביצע במסגרת עבודתו, בשביל שנדע בוודאות, שאכן קיבלנו תמורה מתאימה.