אשפתונים – מדוע משתלם להתקין אותם וכיצד עושים זאת נכון

בלא מעט מקומות בישראל, אנחנו יכולים לראות במקום פחי אשפה בסגנון המוכר, פחי אשפה פתוחים אשר ניתן לראות ולהריח את הפסולת אשר מונחת בתוכם, פחי אשפה שונים, כאלה אשר מוטמנים בתוך האדמה.

פחי אשפה אלה נקראים אשפתונים ואנחנו יכולים למצוא אותם, הן ברחובות הערים, מבני מגורים ובמקומות אחרים. הרעיון שלהם הוא מאוד פשוט, במקום להשתמש בפח אשפה פתוח, אנחנו יכולים ליהנות מפח אשפה סגור, אשר כולל מיכל פלסטיק שמיועד לאפסן את כל הפסולת שנזרקת לתוכו.

ניתן למצוא פחים מסוגים אלה, בשלל גדלים ועיצובים. למשל, אפשר למצוא פחים עומדים, פחים שנמצאים בגובה הקרקע, פחים בחצי גובה ועוד. המטרה של אשפתונים אלה, מלבד היכולת לאחסן את הפסולת בצורה נוחה ונעימה לסביבה, גם להשתלב בסביבה. כלומר, הפחים עצמם הם חלק בלתי נפרד מהנוף.

כיצד מחליטים איזה אשפתון להתקין

מאחר ויש סוגים שונים של דוגמאות, הרי שאנחנו צריכים להחליט מה נכון מבחינתנו, מבחינת הסביבה, בין אם זה על פי העיצוב של המקום ובין אם זה על פי הצרכים של הסביבה. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות, אשר יכולות להשתלב היטב במקום.

צריך להתייחס גם לשאלה, איך הסביבה מעוצבת. יש מקומות בהם יהיה בלתי אפשרי להתקין אשפתון בחצי גובה או בגובה, ואז נצטרך למצוא פתרון אחר. צריך לציין גם שאפשר למצוא אשפתונים פתוחים, שיכולים להחליף את פחי האשפה הישנים הממוקמים ברחוב או בפארקים וגינות ציבוריות.

מדוע משתלם להשתמש באשפתונים

יש מספר יתרונות לשימוש באשפתון. היתרון הראשון הוא שמירה על הסביבה. הרבה יותר נעים להשתמש באשפתון מאשר בפח אשפה רגיל, בוודאי אם מדובר במקום שעלול לייצר כמויות גדולות של פסולת. כך הכל נשאר בפנים ולא זולג החוצה.

חשוב להדגיש, זה לא רק עניין של פסולת אשר זולגת חוצה, אלא כך אנחנו יכולים גם למנוע מצב שחתולים יתגודדו סביב המיכל, יוציאו ממנו דברים ויגרמו לאי נוחות לכל הסביבה.

היתרון השני הוא השילוב עם הסביבה. אנחנו יכולים למצוא פריטים שונים, בשלל עיצובים, שקל יותר לשלב אותם עם הסביבה, כך שהם יתאימו לעיצוב ולסגנון במקום. מאחר ותהליכי תכנון ועיצוב של הסביבה, כוללים התייחסות לכל פרט ופרט, הרי שאנחנו צריכים גם להחליט כיצד ניתן לשלב את האשפתונים באופן מותאם.

היתרון השלישי, בצורה כזו, בהרבה מובנים, קל יותר לייצר תהליך של מחזור. שכן אנחנו יכולים להפריד בצורה נוחה בין הפריטים השונים, אנחנו יכולים להתקין מיכלים כל אחד מהם, מתאים יותר לסוג מסוים של פריטים.

לפני סיום נציין, אנחנו יכולים למצוא שימוש נרחב במיכלים במקומות שונים, בין אם זה לצרכים פרטיים או אחרים. כל אחד על פי הצרכים שלו ועל פי תנאי השטח במקום.