אולם לבר מצווה בקריות – האם קיים הבדל בין אולם כזה לאולם חתונות?

האירוע הגדול הראשון שאנחנו נעשה לילדים שלנו, אירוע בו הם יהיו פעילים באופן אקטיבי, יהיה כנראה בר או בת מצווה. 

האירוע אשר נחגג בגיל 12 או 13 (בהתאמה לפי המינים), יכיל סביר להניח גם את בני המשפחה, החברים הקרובים של ההורים וכן את החברים לכיתה, לתנועה ולחוגים של הילדה או הילד. מן הסתם, זה אומר שאנחנו נצטרך למצוא אולם מתאים לאירוע, אולם שיכיל את כל האורחים מצד אחד ומצד שני, יאפשר להכיל אטרקציות ואלמנטים שונים שאנחנו נרצה לשלב במהלך האירוע ולאפשר לאורחים ליהנות מהם. 

כפי שאנחנו יודעים, יש לא מעט אולמות וגני אירועים בהם ניתן לערוך אירועים. עולה שאלה, האם יש הבדל בין אולם לבר מצווה בקריות או בכל מקום אחר בארץ, לבין אולם שמיועד למשל, לחתונות או אירועים אחרים. 

מעצם השאלה, אתם יכולים להבין שהתשובה היא כן. אנחנו לא נשכור גן אירועים גדול ויקר בשביל לערוך אירוע כמו בר מצווה. רוב הנאשים לא ינהגו כך. עם זאת צריך לומר, יש גני אירועים ואולמות שאכן יכולים לארח סוגים שונים של אירועים, כולל חתונות ובר מצוות, ועדיין זה יהיה מאוד הולם, מאוד יפה ומיוחד. הכל שאלה, מה התקציב שעומד לרשותנו, מה אופי המקום ואיזה אירוע אנחנו רוצים לערוך, מה האופי שאנחנו רוצים לייצר לו. 

לפני שנסביר על ההבדלים בין אולם לבר למצווה בקריות ובכלל לבין אולמות וגני אירועים לאירועים אחרים, צריך לזכור, ברוב המקרים אירוע בר מצווה הוא אירוע אומנם גדול יותר מאירוע יום הולדת רגיל, ועדיין מדובר באירוע הרבה יותר מצומצם, הרבה יותר קטן מחתונה נניח. גם מבחינה כספית, מדובר באירוע הרבה יותר זול. לכן, מראש התקציב יהיה נמוך יותר, ומאחר ואנחנו לא נרצה להגזים, אז סביר להניח שאנחנו גם נשכור אולם בתנאים מתאימים מבחינה כלכלית. 

מה צריך להכיל אולם לבר מצווה

היום, אירועי בר מצווה כוללים מספר דברים. למשל, הם כוללים שירותי קייטרינג, הם כוללים את החלק בו הילד וההורים נואמים ומודים לאורחים, החלק של הריקודים, וכן, במרבית אירועי בר מצווה, נהוג גם לספק אטרקציות שונות לאורחים, בפרט לצעירים שביניהם. חלק זה כולל משחקי מחשב, משחקי שולחן ופינות הפעלה שונות. 

לכן, גם המקום צריך להיות מתאים ומסוגל להכיל את האטרקציות הנ"ל. צריך לומר, שהדגש על העיצוב במקרים של אולמות בר מצווה הוא שונה מאשר בחתונות, יש פחות הקפדה והרבה יותר התייחסות לתוכן עצמו. 

בסופו של דבר, זה אכן שאלה של תקציב, מה עומד לרשות ההורים וכמה הם מוכנים להשקיע באירוע. מאחר ומדובר באירוע שאמור להיות הרבה יותר זול מאשר חתונה, אזי שגם האולם בו האירוע ייערך, אמור להיות אחר, אך זה לא אומר שהוא יהיה פחות טוב ומקצועי.